Moderní potraviny a omega-3: tajemství zdraví v proměněném světě

16.01.2024

Úvod

Naše těla jsou výsledkem milionů let evoluce, která nás přizpůsobila prostředí, ve kterém jsme žili. Nicméně, průmyslová revoluce, a s ní spojené vysoce průmyslové zpracování potravin, nám přinesly do našich jídelníčků dramatické změny. Naše těla se nestačila evolučně adaptovat na tento moderní stravovací režim, a to může mít vážné důsledky pro naše zdraví. 

Chybějící složky v potravě:

Průmyslové zpracování potravin často odstraňuje nebo snižuje obsah některých živin, které jsou pro naše tělo klíčové. Tato změna ve stravě vede k tomu, že naše těla nedostávají potřebné složky, což může vyústit v různé zdravotní problémy.

Omega-3: klíčová mastná kyselina:

Jednou z těchto klíčových složek je omega-3 mastná kyselina. Její nedostatek v našem organismu může způsobit bezpříznakový chronický zánět, který je spojen s mnoha civilizačními chorobami, včetně infarktu, mrtvice, cukrovky, artrózy, demence a dalších. Dokonce i děti mohou být postiženy, například poruchami pozornosti nebo autismem.

Problém s přípravky na bázi omega-3: 

Na trhu sice existuje mnoho přípravků obsahujících omega-3, ale mnohé z nich nefungují tak, jak bychom očekávali. Čistá omega-3 s nějakým antioxidantem v přípravku není dostatečná. Přírodní omega-3 je doprovázena dalšími látkami, které ji chrání před oxidací a usnadňují vstřebávání.

Testujte a ověřte:

Abychom mohli exaktně ověřit účinnost přípravků s omega-3, doporučuje se podstoupit krevní test. Státní zdravotní ústav dokonce tuto praxi doporučuje. Na trhu jsou k dispozici domácí testy, ale je důležité vybrat ten správný. Poraďte se s odborníkem, abyste získali spolehlivé výsledky.

Rada od odborníka:

Pokud užíváte přípravek s omega-3 nebo plánujete podstoupit test, neváhejte se poradit s odborníkem. Takto se vyhnete zbytečnému výdaji peněz za neúčinné produkty. Zajímá vás více? Máte otázky? Dejte vědět! Vaše zdraví je na prvním místě.

🌿💙 #ZdraváStrava #Omega3 #ZdravíBuněk #PrevenceChorob