To nejzajímavější


7. Propustnost buněčných membrán:

Pokud je v buněčných membránách snížený obsah omegy-3, je tato mastná kyselina nahrazena jinými kyselinami, avšak buněčné membrány jsou tvrdší a mají sníženou propustnost. Tvrdost a snížená propustnost buněčných membrán je přímo úměrná nedostatku omegy-3. To má za následek, že se do buněk hůře dostává kyslík, voda, živiny i jiné důležité látky. V buňkách se hromadí odpad, který hůře z buněk odchází. Buňky jsou tak přidušené, žíznivé, hladivé a zaneřáděné. Takové to buňky pak neplní naplno svou funkci a tím pádem neplní naplno svou funkci orgány a systémy organismu.

Pokud je snížený obsah omegy-3 v buňkách, tak i červené krvinky ztrácejí svoji pružnost. Nedokáží změnit tvar, aby se protáhly vlásečnicemi. Vzniká tak nedokrvení některých tkání, což se projevuje nejrůznějšími zdravotními potížemi.     

9. Zdroje omega-3 mastných kyselin

...Většina doplňků na trhu však nefinguje, proto že:

Mají nízké dávkování. Omegu-3 je třeba užívat v řadech gramů a ne mligramů, jak je často různými výrobci dávkují.

S omegou-3 je v přípravku nevhodný antioxidant. V přírodě je omega-3 doprovázena dalšími látkami, například antioxidanty, které omegu-3 chrání před oxidací (žluknutím). U přípravků, které neobsahují přírodní antioxidant, omega-3 zoxiduje dříve než se dostane do buněk. Takový přípravek je pak neúčinný. Z praxe znám případy, kdy lidé berou léta přípravky s omegou-3, ale krevní test ukáže, že jejich hladina omegy-3 v buňkách je katastrofálně nízká.

Většina doplňků na trhu však nefinguje, proto že:

  1. Mají nízké dávkování. Omegu-3 je třeba užívat v řadech gramů a ne mligramů, jak je často různými výrobci dávkují.
  2. S omegou-3 je v přípravku nevhodný antioxidant. V přírodě je omega-3 doprovázena dalšími látkami, například antioxidanty, které omegu-3 chrání před oxidací (žluknutím). U přípravků, které neobsahují přírodní antioxidant, omega-3 zoxiduje dříve než se dostane do buněk. Takový přípravek je pak neúčinný. Z praxe znám případy, kdy lidé berou léta přípravky s omegou-3, ale krevní test ukáže, že jejich hladina omegy-3 v buňkách je katastrofálně nízká. Proto všem doporučuji nechat se otestovat (Proto takový test také nabízím.) a před začátkem užívaní nějakého doplňku se poradit s odborníkem.
  

Co je chronický zánět?

Chronický zánět není pouze příležitostná reakce těla na infekci nebo poranění, ale spíše dlouhodobý stav přetrvávajících zánětlivých procesů. Tento stav může být spojen s mnoha chronickými onemocněními, jako jsou srdeční choroby, diabetes, revmatoidní artritida a dokonce i některé formy rakoviny.  

...Chronický zánět je bezpříznakový. Příznaky se projeví až s nemocí, kterou chronický zánět vyvolá.

Celý článek


Jak podporovat zdraví mikrobiom:

2.  Prebiotika: Prebiotika jsou látky, které slouží jako potrava pro probiotika. Bez dostatečného množství prebiotické vlákniny jsou probiotika bez zdroje energie. Zahrnují potraviny bohaté na vlákninu, jako jsou cibule, česnek, pórek, banány a další, popřípadě prebiotické doplňky stravy. 

6. ...Aby byly probiotika podporována po celé délce tlustého střeva je například třeba 7 druhů probiotické vlákniny.

Celý článek


O nás / o mně

...Je mi 62 let. Stále si dopřávám zde nabízenou terapii. Mé tělo se neustále vylepšuje. Pozoruji to i na svém vzhledu...

...Jsem stále zdraví. Několik let jsem netrpěl virózou. Můj praktický lékař to nechápe. :-)

Celý článek