global3000-cukrovinky.eu
Global 3000 a sladké mlsání
vyziva.zdravi.org
Internetový obchod
www.avon-styl.cz
Avon a módní doplňky
obchod.lagarto.cz
Internetový obchod
www.lagarto.cz
Grafické studio
www.cogito.cz
Tvorba webových stránek
Úvodní / ČÍNSKÁ MEDICÍNA
Vyberte si

Tradiční čínská medicína

Tradiční čínská medicína patří k nejstarším a nejrozšířenějším diagnosticko-léčebným systémům na světě. Její kořeny lze nalézt v dílech starších více jak 3000 let. Čínská bylinná léčba je založena na léčbě a harmonizaci celého organizmu nikoliv jen jeho části a vše je čistě přírodního původu. Západní medicína rozdělila člověka na jednotlivé kusy a pokud nastane problém, léčí jen jeho část, na které se projeví důsledek nějakého stavu. Komplexní přírodní léčba v podobě čínské medicíny je léčba bez vedlejších účinků, která řeší příčinu problému a ne jen jeho důsledek.

Jednotlivé části těla spolu velmi úzce spolupracují a jsou na sobě závislé a svými funkcemi a vytváří celek. Energie čchi (QI) je prazákladem všeho dění nejen v člověku, ale ve vesmíru vůbec. Jin a jang jsou její části. Jejich rovnováha a harmonie je stavem zdraví. Pokud dojde k nějaké disharmonii či blokaci, nastává stav nemoci. Ve stavu rovnováhy by mělo být pět vnitřních orgánů těla (ledviny, srdce, slezina, plíce a játra), které se navzájem podporují.

Přestože teorie čínské medicíny objasňuje činnost organismu, jednotlivé orgány a jejich specifické funkce, příčiny a projevy nemocí, léčebné metody, tak jejím nejcharakterističtějším rysem zůstává uvědomování si propojenosti lidského organismu a jeho vnitřních i vnějších vazeb. Stejně důležité jako poznání činností součástí je pro čínskou medicínu i vysvětlování celku.

© 2013 - Portál o zdraví, , tel.: +420 608 848 090
Cogito - tvorba stránek | xhtml | css       Je zakázáno kopírovat jakékoliv texty bez souhlasu majitele. Copyright © JK